URNIK
PRIJAVA
KONTAKT
Lejna Zadravec: svetovne zmagovalne izkušnje na RDO 2024
Lejna Zadravec je bila večkrat najboljša na evropskih plesiščih, zato bodo njene izkušnje, kot sodnice na Rolly dance open 2024 toliko bolj dragocene.

Lejna Zadravec

Lejna Zadravec se je rodila v Sarajevu v Bosni in Hercegovini. Svojo plesno pot je začela že v otroških letih in se nato izpopolnjevala v različnih plesnih zvrsteh. Še posebej je izstopala v salsi, kjer je tudi dosegla doslej svoj največji uspeh. Leta 2019 je svoje trdo delo kronala z nazivom svetovne prvakije v salsi, kar je bil ogromen uspeh zanjo in tudi za vse plesalce iz Bosne in Hercegovine.

Istega leta je osvojila še drugo mesto na evropskem prvenstvu v argentinskem tangu.

Pred tem le bila 5 let zapored med najboljšimi salsa plesalci v Evropi in je večkrat stala na zmagovalnih odrih najboljših evropskih in svetovnih plesiščih. Redno se je udeleževala IDO final po celem svetu.

Svojo plesno kariero sem začela v svojem rojstnem mestu Sarajevu, ko je bila stara 9 let. Kmalu je osvojila več naslovov državne prvakinje v latinsko-ameriških, standardnih plesih in kombinaciji.

V zadnjem času nastopa kot trener in mentor na najvišji ravni plesnih festivalov po Evropi, vodi tudi tečaje salse, argentinskega tanga, bachate, bachatanga, salsatanga, zuke in kizombe. Večkrat je bila tudi povabljea, da poučuje plesalce v Ameriki in Aziji ...

Njeni največji dosežki so prvo mesto na Svetovnem prvenstvu v salsi, drugo mesto na Evropskem prvenstvu v tangu, bila pa je tudi večkratna zmagovalka različnih mednarodnih plesnih tekmovanj.

Omeniti še velja njeno delo kot koreografinje. Na področju latinsko-ameriških, standardnih in kombinacijskih plesih v Bosni skorajda nima konkurence. Pripravlja koreografije za posameznike, pare in skupine, vodi pa ekipe vseh starosti po najprestižnejših tekmovanju po Evropi v salsi, argentinskem tangu, bachati, latinsko-ameriškem šovu. Je tudi mednarodni inštruktor salse, argentinskega tanga, bachate, bachatanga, salsatanga, zuke in kizombe.

S svojim prispevkom je pomembno prispevala k popularizaciji salse v Bosni in Hercegovini ter širjenju plesne kulture v regiji.